Керол: Морав да ’гуглам’ кој игра за Ливерпул... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Керол: Морав да ’гуглам’ кој игра за Ливерпул…

Керол: Морав да ’гуглам’ кој игра за Ливерпул…

После одличната сезона во Њукасл, напаѓачот Енди Керол беше ангажиран од Ливерпул во 2011 година за сума од 30 милиони фунти. Сепак, тоа се покажа како погрешен чекор, а Керол потполно разочара и на 58 натпревари, запиша само 11 погодоци. Тој се присети на тој период, додавајќи дека не бил подготвен за трансфер во Ливерпул и морал на интерент да дознае нешто повеќе за своите нови соиграчи.

„Кога со хеликоптер доаѓав кон Ливерпул, морав на телефон да ’гуглам’ и да видам кои играчи се дел од Ливерпул. Го знаев само Џерард и неколку други, го сакав Њукасл и не бев подготвен да си одам. Тоа беше шок за мене. Имав 22 години и не бев подготвен да се пронајдам во Ливерпул. Сепак, тоа е сега далечно минато за мене, бидејќи дојдов во Вест Хем и се чувствувам како дома во мојот сегашен клуб“ – истакна Керол.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.