Ќатип Османи ги „прецрта“ Абдурахими и Асани? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ќатип Османи ги „прецрта“ Абдурахими и Асани?

Ќатип Османи ги „прецрта“ Абдурахими и Асани?

Есенскиот првак Шкендија се пресели од Тетово во Охрид, а тренерот Ќатип Османи во експедицијата од 24 фудбалери не најде место за Бесарт Абдурахими и за Џелил Асани. Тие останаа во Тетово и ќе работат според индивидуална програма, затоа што не се планирани за овој дел од подготовките. Тоа е јасна порака и за двајцата дека Османи нема да смета на нив во пролетниот дел од сезоната, па најдобро би било да си побараат нова фудбалска средина.

Во сениорскиот тим е приклучен и младинецот Енсар Лума, кој имаше забележителни настапи во тимот до 19 години, кој имаше настап и во квалификациите за ЛШ.

Шкендија наредните седум дена ќе ги мине на охридското крајбрежје, а планирани се и два пријателски натпревари, на 12.јануари и на 16.јануари. По ова, на 20.јануари тимот ќе замине на подготовки во Анталија, Турција.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.