Каратистот Павлов остана без бронза на СП - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Каратистот Павлов остана без бронза на СП

Македонскиот репрезентативец во карате, Емил Павлов, не успеа да стигне до бронзен медал на Светското првенство што се одржува в Бремен, Германија.

Тој се натпреваруваше во категоријата до 60 килограми, но во репасажот загуби од Русинот Евгениј Плахутин со минимални 3-4, со што падна во вода и последната надеж за освојување на медал на овој шампионат.

Иако нашите репрезентативци со голем оптимизам отпатуваа за Германија, за жал не успеаја да постигнат нови врвни резултати, на какви што навикнавме од нив во претходните години.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.