Карабатиќ го пропушта ЕП во Хрватска? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Карабатиќ го пропушта ЕП во Хрватска?

Карабатиќ го пропушта ЕП во Хрватска?

Франција се соочува со огромен проблем на помалку од една седмица до стартот на ЕП 2018 откако Лука Карабатиќ заработи незгодна повреда, поради која лесно би можел да го пропушти претстојниот европски шампионат.

Карабатиќ настрада за време на дуелот против Египет во рамките од „Златната лига“, по што не настапи на вчерашното финале со Данска на кое „триколорите“ претрпеа минимален пораз.

Станува збор за проблем со скочниот зглоб. Ќе бидат извршени детални прегледи, по што ќе се знае колку ќе изнесува паузата“ – изјави селекторот Дидие Динар.

Во ситуација кога е повреден и Фабрегас губењето на уште еден пивот би бил огромен удар за „триколорите“, кои веќе го повикаа Бенџамин Афгур од Монпелје во составот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.