Капитал Банка ја промовираше новата апликација креирана за онлајн аплицирање за кредит - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Капитал Банка ја промовираше новата апликација креирана за онлајн аплицирање за кредит

Капитал Банка ја промовираше новата апликација креирана за онлајн аплицирање за кредит

Во чекор со современото банкарство Капитал Банка АД Скопје ја промовираше новата апликација креирана за онлајн аплицирање за кредит. Стремејќи се за задоволување на краткорочните потреби на клиентите, создадовме производ што одговара најдобро на индивидуални потреби на клиентите. Во само два чекори, на клиентите им овозможивме да дојдат до парични средства во износ до 60.000 денари по исклучително поволни услови. Без камата и без жиранти. Клиентите добиваат првичен одговор за само еден час. Единствен трошок е еднократната провизија во износ до 2.999 денари за одобрен кредит од 60.000 денари.

1

* СВТ (11,94 %) Врз висината на *СВТ влијаат рокот на враќање на кредитот, износот на кредитот, износот на трошоците за кредитот што се вклучени во пресметката на *СВТ и висината на номиналната каматна стапка. Испраќањето барање за кредит е бесплатно и необврзувачко.

Сите заинтересирани клиенти може да ја посетат специјално креираната страница и да се запознаат со условите како и да пристапат до апликацијата: https://e-application.capitalbank.com.mk/

Комерцијален текст

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.