Како Вики, музата на мундијалот, го честиташе Божик (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Како Вики, музата на мундијалот, го честиташе Божик (ФОТО)

Како Вики, музата на мундијалот, го честиташе Божик (ФОТО)

Најголем спортски настан во 2018 година ќе биде Светското првенство во Русија, а една од музите на претстојниот мундијал, познатата манекенка, Русинката Вики Одинтсова, на својствен начин го честиташе Божик.

Оваа руска убавица го слави Божик по јулијанскиот календар, а своите фанови на Инстаграм ги почести со фантастична фотографија. Инаку, Викторија Одинтсова е девојка на Фернандо Алонсо, познатиот возач во Формула 1. Тој е навистина среќно момче…

viki 2

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.