Како изгледаа претепаните хулигани во Белград (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Како изгледаа претепаните хулигани во Белград (ВИДЕО)

Како изгледаа претепаните хулигани во Белград (ВИДЕО)

Се појави нова видео-снимка од тунелот на стадионот на Партизан, на која се гледаат претепаните хулигани кои беа учесници во жестоката пресметка на трибината на „Гробарите“ на последното вечно дерби со Црвена Звезда. Навивачите на Партизан се степаа за превласт на Јужната трибина, а имаше и платеници од Хрватска, Бугарија, Македонија и Србија. Најдебелиот крај го извлекоа Хрватите…

Ексклузивното видео го објави српскиот „Телеграф“


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.