Избегнат поголем инцидент во Ѓорче Петров (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Избегнат поголем инцидент во Ѓорче Петров (ФОТО)

Избегнат поголем инцидент во Ѓорче Петров (ФОТО)

На натпреварот меѓу Македонија ЃП  и Победа (0-0), освен што беше тензично на теренот, со голема борба и груби прекршоци, и на трибините беше „бурно“. Во второто полувреме, неколку лица се обидоа своите навивачки проблеми да ги решат со физичка пресметка.  За среќа, тука беа полициските сили и редарите, кои успеаја да спречат да се случи поголем инцидент.

IMG_5734

IMG_5721 IMG_5723 IMG_5740

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.