Италијанските манекени денеска само во „инспекција“ на „Гранде Олимпико“ (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Италијанските манекени денеска само во „инспекција“ на „Гранде Олимпико“ (ФОТО)

Италијанските манекени денеска само во „инспекција“ на „Гранде Олимпико“ (ФОТО)

ЕКИПА во Торино, Италија

Никола Ѓуровски

Италијанските репрезентативци место официјален тренинг вечерва на Олимпискиот стадион во Торино се впуштија единствено во „инспекција“ на тревникот каде утре од 20:45 ќе го играат квалификацискиот натпревар со Македонија.

Италијанските манекени, единствено продефилираа за камерите и фотоапаратите, расшетувајќи се малку пред медиумите, само како „модна најава“ за она што ќе се случува утре во квалификациите за СП 2018…

Italijanci 3

Италија и Македонија ќе играат дуел од претпоследното коло во квалификациската група. Првата меѓусебна средба во Скопје заврши со триумф на „аѕурите“ од 2-3.

Italijanci 2

italijanci 4

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.