ИН МЕМОРИАМ: Есад Чолаковиќ (1970-2016) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ИН МЕМОРИАМ: Есад Чолаковиќ (1970-2016)

ИН МЕМОРИАМ: Есад Чолаковиќ (1970-2016)

Денеска, во Скопје, на 46-годишна возраст почина поранешниот македонски фудбалски репрезентативец Есад Чолаковиќ.

Чолаковиќ, зад себе остави извонредна фудбалска кариера, пред се како дел од шампионската генерација на Слога Југомагнат, која стигна до три титули во првенството на Македонија, и еден трофеј во Купот на Македонија.

Во својата кариера настапуваше и за екипите на Вардар, Цементарница 55 и Куманово, а одбележа настапи и во македонската сениорска репрезентација.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.