Импресивна техника на шпанскиот футсал мајстор (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Импресивна техника на шпанскиот футсал мајстор (видео)

Импресивна техника на шпанскиот футсал мајстор (видео)

Шпанскиот футсал мајстор, Мигел Сајаго, ги покажа своите импресивни способности со интересен потег. Репрезентативецот демонстрираше неверојатен трик на кој и најдобрите фудбалери би му биле љубоморни и видеото го сподели со своите следбеници на Инстаграм.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.