Илиев од Работнички се пресели во Академија Пандев - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Илиев од Работнички се пресели во Академија Пандев

Илиев од Работнички се пресели во Академија Пандев

Досегашниот фудбалер на Работнички, Томислав Илиев, во иднина ќе го носи дресот на Академија Пандев. Десниот бек оваа зима го раскина спогодбено договорот со „романтичарите“ и одлучи да се врати во Струмица. Тој претходно настапуваше за Хоризонт Турново, а сега ќе биде нова аквизиција на новиот прволигаш Академија Пандев.

Тимот на Академија Пандев го заврши есенскиот дел од првенството на четвртата позиција со 25 освоени бода, а Томислав Илиев е прво засилување за нив во зимскиот преоден рок.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.