Ибраими погоди против Глазгов ренџерс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ибраими погоди против Глазгов ренџерс

Македонскиот фудбалски интернационалец Агим Ибраими беше
стрелец на првиот погодок за Марибор во триумфот од 2-1 против шкотскиот
Глазгов ренџерс во Лигата на Европа. Напаѓачот на Марибор успеа да ја затресе
противничката мрежа во 52 минута од средбата со одмерен удар. Тој настапи до 86
минута кога беше повлечен од теренот. Марибор има одлична можност да го
елиминира Глазгов ренџерс и да се пласира во групната фаза од Лигата на Европа.

Горан Попов одигра цел натпревар за Динамо Киев на
гостувањето во Бугарија. Динамо Киев славеше со 1-2 против Литекс и се наоѓа на
чекор до групите од ЛЕ. Мухамед Демири беше стартер за Тун во дуелот со Стоук
(0-1), а теренот го напушти во 70 минута од средбата. Голманот Мартин Богатинов
беше на резервната клупа на Карпати на гостувањето кај ПАОК   (2-0).    
             

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.