И вардарки перфектни, и салата полна (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

И вардарки перфектни, и салата полна (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И вардарки перфектни, и салата полна (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на Вардар остварија уште еден убедлив триумф совладувајќи го Турингер со 29-21, задржувајќи го перфектниот ефект по првата фаза од натпреварувањето во Лигата на шампионките. Шоуто го надополни и публиката, која дојде во голем број во СЦ „Јане Сандански“ да ги поздрави „црвено-црните“ девојки. А тие, во вториот дел покажаа игра каква што од нив се очекува…

vardarki turinger12
vardarki turinger13 lakabrer
vardarki turinger11
vardarki turinger6
vardarki turinger7
vardarki turinger8 suslina
vardarki turinger9 dibirova
vardarki turinger10
vardarki turinger4
vardarki turinger5
vardarki turinger1 lazovic
vardarki turinger2
vardarki turinger3 penezic

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.