И дефинитивно: Црна Гора без Вуко Борозан на ЕП! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

И дефинитивно: Црна Гора без Вуко Борозан на ЕП!

И дефинитивно: Црна Гора без Вуко Борозан на ЕП!

Репрезентацијата на Црна Гора и дефинитивно ќе биде без ракометарот на Вардар, Вуко Борозан на престојното Европско првенство во Хрватска, објавија црногорските медиуми.

Борозан, како што е познато, заработи повреда во сообраќајна несреќа веднаш по свеченоста кога беше прогласен за најдобар спортист на годината во Црна Гора. Долго се очекуваше дека, сепак, ќе може да се стави на располагање на селекторот Драган Ѓукиќ, но според последните информации и дефинитивно нема да може да настапи.

Првиот натпревар на Европското првенство Црногорците го играат на 13. јануари против Германија, а на 15. јануари во Загреб е пресметката со Македонија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.