„Хулигани со нежно срце“ - Сити Парк Бојс донираа пакетчиња на Клиниката за детски болести - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Хулигани со нежно срце“ – Сити Парк Бојс донираа пакетчиња на Клиниката за детски болести

„Хулигани со нежно срце“ – Сити Парк Бојс донираа пакетчиња на Клиниката за детски болести

Навивачката група на кошаркарскиот клуб Работнички, „Сити Парк Бојс“, донираше новогодишни пакетчиња во Клиниката за детски болести во Скопје. Фановите на овој клуб слават 20 години од своето постоење, и под мотото „Хулигани со нежно срце“ успеаја да ги израдуваат дечињата кои во моментот се наоѓаат под здравствен надзор во Клиниката.

siti park bojs 2

siti park bojs 3

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.