„Граѓаните“ со минимална предност против Бристол сити во Лига купот на Англија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Граѓаните“ со минимална предност против Бристол сити во Лига купот на Англија

„Граѓаните“ со минимална предност против Бристол сити во Лига купот на Англија

Лидерот на табелата во Премиер – лигата, тимот на Манчестер сити, со предност од 2-1 ќе патува на реваншот против Бристол сити, на реванш натпреварот од полуфиналето во Лига купот на Англија. „Граѓаните“ славеа со голот на Серхио Агуеро постигнат во судиското продолжение од натпреварот.

Бристол сити поведе од пенал, со голот на Боби Реид во 44.минута од средбата. Кевин Де Бруин во 55.минута успеа да израмни, а Аргентинецот Агуеро му донесе предност на Манчестер сити пред реваншот, кој ќе се игра на 23.јануари.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.