Градски парк лудува...Аеродром ќе мора да менува (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Градски парк лудува…Аеродром ќе мора да менува (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Градски парк лудува…Аеродром ќе мора да менува (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Првото ’вечно дерби’ сезонава му припадна на Работнички. Избраниците на стариот лисец Марин Докузовски го надиграа актуелниот првак МЗТ Скопје, и тоа на негов терен, во некогаш неосвоивиот Аеродром. Оваа сезона, „металците“ се далеку од челични пред домашна публика. Иако допрва почнуваат вистинските возбудувања во Првата лига, Градски парк веќе лудува, а во Аеродром ќе мора многу да се менува…

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (6)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (5)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (14)

IMG_2054

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (1)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (7)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (10)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (9)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (12)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (19)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (20)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (21)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (22)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (23)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (28)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (26)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (34)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (32)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (31)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (30)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (39)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (41)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (45)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (54)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (51)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (50)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (58)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (64)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (59)

kk mzt- kkrabotnickiii 06.12 (63)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.