Гомис потпиша за Галатасарај - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Гомис потпиша за Галатасарај

Гомис потпиша за Галатасарај

Францускиот интернационалец Бафетимби Гомис се пресели во Турција. Тој официјално беше член на премиерлигашот Свонси, но последната сезона ја одигра како позајмен играч во редовите на Олимпик Марсеј. Во наредниот период топј ќе го носи дресот на турскиот клуб Галатасарај.

„Среќен сум што доаѓам во голем клуб како Галатасарај. Ова за мене е нов предизвик, и се надевам дека ќе ја оправдам довербата“, изјави Гомис на промоцијата.

Бафетимби Мартинс минатата сезона постигна 20 гола на 31 натпревари за Олимпик Марсеј, а претходно беше дел од Свонси, каде не успеа да се наметне.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.