Георгиевски потпишува за Теута - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Георгиевски потпишува за Теута

Георгиевски потпишува за Теута

Македонскиот фудбалски интернационалец Бојан Георгиевски својата кариера ќе ја продолжи во албанскиот шампионат. Тој ќе потпише договор со албанскиот прволигаш Теута, кој во пролетниот дел од првенството ќе се бори за опстанок во елитното друштво.

Георгиевски е дете на Вардар, играше и за Металург, Турново и за Победа во македонското првенство, а досега градеше кариера како интернационалец во Белорусија, Литванија, Бугарија и во Србија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.