Бојан Георгиевски и Ѓорѓиловиќ се нови засилувања за Победа - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Бојан Георгиевски и Ѓорѓиловиќ се нови засилувања за Победа

Бојан Георгиевски и Ѓорѓиловиќ се нови засилувања за Победа

Прволигашот од Прилеп, Победа од денеска е засилен со услугите на дефанзивците, Бојан Георгиевски и Звездан Ѓорѓиловиќ. Десниот бек, Георгиевски доаѓа во тимот на Зоран Штерјовски од Нефтохимик, а во нашата држава го носел дресот на Вардар, Металург и Хоризонт Турново, а настапувал и за Бате Борисов и Сконто Рига.

Ѓорѓиловиќ е довчерашен фудбалер на Монтенго Беј јунајтед, од Јамајка, а ги бранел боите и на српскиот прволигаш Борац Чачак, Борац Бања Лука, Слога Пожега и Дрина Зворни.

Управата на прилепчани е задоволна од партиите на Георгиевски и Ѓорѓиловиќ во подготвителниот период, па дефинитивно остануваат во тимот за пролетниот дел од шампионатот.

Победа утре го игра последниот пријателски натпревар во Охрид, со второлигашот Велазерими, а останува уште дуелот со Хоризонт Турново и настапот на меморијалниот турнир „Вуко Каров“ на 11-ти и 12-ти февруари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.