Галатасарај притиска за ангажман на Арда Туран - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Галатасарај притиска за ангажман на Арда Туран

Галатасарај притиска за ангажман на Арда Туран

Турскиот гигант Галатасарај работи интензивно на планот да го доведе во своире редови Арда Туран од Барселона. Раководството на овој клуб го сака одличниот играч за врска на позајмица за претстојната сезона, со оглед дека тој и не е во најтесните планови на тренерот Ернесто Валверде. Преговорите се во тек, а управата на Галатасарај се надева дека преселбата ќе се реализира до 8.септември, кога истекува летниот преоден рок во Турција.

Барселона сака да вклучи и клаузула според која Галатасарај ќе треба да го откупи договорот на турскиот интернационалец по завршувањето на оваа сезона, и засега тоа ги кочи преговорите. Очигледно дека каталонскиот клуб смета како времето на Арда Туран на „Камп Ноу“ е веќе поминато.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.