Ѓорѓевиќ: „Сакам да бидам селектор на Србија“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ѓорѓевиќ: „Сакам да бидам селектор на Србија“

Легендата на српската кошарка Александар Ѓорѓевиќ изјави за медиумите кај нашиот северен сосед дека има желба да биде селектор на Србија.

 

„Да, тоа е една од моите желби и амбиции. Но, сакам тоа да биде кога ќе дојде најпогодниот момент“ – вели Ѓорѓевиќ кој во моментов е тренер на италијанскиот Бенетон од Тревизо.

 

Според неговите планови сака како тренер да биде дел од Олимписките игри во 2016 година.

 

„Повеќе не можам да ја видам Олимпијадата како играч, но како тренер сигурен сум дека можам“ – вели Ѓорѓевиќ. 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.