Футсал: Хрватите подобри од Македонија на вториот тест - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Футсал: Хрватите подобри од Македонија на вториот тест

Футсал: Хрватите подобри од Македонија на вториот тест

Македонската футсал репрезентација го загуби вториот пријателски натпревар против селекцијата на Хрватска со 0-3. Овој меч се одигра во салата „Гемиџии“ во Велес, а „коцкестите“ беа подобар ривал и стигнаа до триумф. По првото полувреме обезбедија предност од 0-1, а во вториот дел постигнаа уште два гола.

Првиот пријателски меч меѓу овие две селекции што се одигра во петокот заврши со реми, 2-2.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.