Футсал: Фаворитите без проблеми - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Футсал: Фаворитите без проблеми

Во 9. коло од
Првата лига во футсал шампионатот, во дерби пресметката во Куманово екипата на
Ројал Илирет славеше против тимот на Биџо со 1-2.

 

Тоа беше и
најинтересната средба од изминатово викенд коло во кое останатите фаворити
лесно стигнаа до нови три бода. Бранителот на титулата, екипата на Железарец ја
совлада Шкендија со 13-3, додека тимот на СЕЕ Универзитет забележа нова убедлива
победа, овој пат против Риал Петрол со 7-1. И штипски Мал Ајакс стигна до нови
три бода, победувајќи на гостински терен против Елита со 2-4.

 

РЕЗУЛТАТИ – 9 . КОЛО

ЖЕЛЕЗАРЕЦ – ШКЕНДИЈА                 13-3

СЕЕ УНИВЕРЗИТЕТ – РИАЛ ПЕТРОЛ  7-1

ЕЛИТА – МАЛ
АЈАКС
                           2-4

БИЏО – РОЈАЛ ИЛИРЕТ                      1-2

ЦРНА РЕКА – ВЕЛЕС                          5-7

ЈУВЕНТУС СЕРАВА –
КУМАНОВО
      3-0 (службено)

 

ТАБЕЛА: Железарец
27
бода, Мал Ајакс 20, Биџо 19, СЕЕ Универзитет 19, Ројал Илирет
17, Јувентус С
ерава 16,…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.