Фудбалскиот талент на скенер кај тренерската струка (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Фудбалскиот талент на скенер кај тренерската струка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Настапот на младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година ги собра на едно место, на трибината на спортскиот центар „Петар Милошевски“ најголем дел од тренерите, кои сакаа уште еднаш на дело да го скенираат талентот на нашите млади фудбалери. Тренери, скаути, фудбалски менаџери, го следеа пријателскиот меч меѓу Македонија и Црна Гора, што избраниците на Благоја Милевски го добија со 1-0. На трибината беа Ѓоко Хаџиевски, Мирсад Јонуз, Мите Митев, Бобан Бабунски, Игор Ангеловски, Зоран Бошковски, Алексо Мацков, Мане Манев, Игор Митревски, Никола Ѓошевски…

talenti 2

talenti 5

talenti 4

talenti 8

talenti 10

talenti 3

talenti 7

talenti 6

talenti 9

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.