(ФОТОГАЛЕРИЈА) Репрезентативците се собраа: За Македонија се работи! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Репрезентативците се собраа: За Македонија се работи!

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Репрезентативците се собраа: За Македонија се работи!

Македонскиот кошаркари денеска во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје ги стартуваа подготовките за престојното Европско првенство.

На првиот собир присуствуваа сите повикани кошаркари, заедно и со Владо Илиевски, Предраг Самарџиски и Кире Николовски, кои се враќаат во репрезентативните редови.

Makedonija kosarka 1

Како што е познато, на селекцијата од 30. јули треба да и се приклучи и натурализираниот Американец, Ричард Хендрикс.

Според програмата на стручниот штаб предводен сега од новиот селектор Марјан Србиновски, во Скопје ќе се работи до 6. август по што репрезентативците се селат во Охрид каде ќе следи втората фаза од подготовките.

Makedonija kosarka 5

Makedonija kosarka 8

Makedonija kosarka 3

Makedonija kosarka 9

Makedonija kosarka 2

Makedonija kosarka 10

Makedonija kosarka 4

Makedonija kosarka 7

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.