(ФОТОГАЛЕРИЈА) Битола и Македонија во шок: Црн старт на фудбалскиот шампионат - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Битола и Македонија во шок: Црн старт на фудбалскиот шампионат

Победата на Вардар на дерби пресметката против Пелистер во Битола, мина во сенка на тешкиот инцидент кој се случи пред крајот на средбата, кога по експлозија на шок бомба на трибините каде што беа сместени вардаровите навивачи, „Комитите“, беа повредени десетина навивачи и неколку припадници на полициските единици.

Тројца навивачи на Вардар завршија со потешки повреди во Градската болница во Битола, од кои еден е со тешка повреда на раката. Како што информираа од Клиниката во Битола, примени се десеттина навивачи од кои еден со потешка повреда. Останатите по интервенција ќе бидат пуштени на домашно лекување, меѓу кои и двајцата со повреда на ногата и повреда на градниот ош.

Од МВР најавија дека дополнително ќе следат со официјални информации околу денешниот инцидент на „Тумбе кафе“…, a дотогаш преку фотогалеријата на ЕКИПА погледнете ги случувањата денеска од Битола, малку фудбал, неквалитетно дерби, за жал зачинето со крвав инцидент.

incident ddd

Incident 2

Incident 3

Incident 4

DSC_0089

DSC_0075

DSC_0154

DSC_0058

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.