ФОТОГАЛЕРИЈА: Академија Пандев е „нескршлива“ во Струмица! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТОГАЛЕРИЈА: Академија Пандев е „нескршлива“ во Струмица!

ФОТОГАЛЕРИЈА: Академија Пандев е „нескршлива“ во Струмица!

Фудбалерите на Академија Пандев ја запишаа и втората победа во Првата македонска фудбалска лига, и вторпат славејќи во својата Струмица.

Овој пат, „жртва“ на „пандевци“ беше тимот на Ренова против кого струмичани славеа со 1-0, благодарение на голот од пенал на Зоран Балдовалиев, а откако претходно Велија играше со рака во својот шеснаесетник.

Уште еднаш Академија Пандев потврди дека сезонава и тоа како ќе игра сериозна улога на домашната прволигашка сцена… Посебно и на домашен терен каде „академците“ очигледно веќе најавуваат дека ќе бидат повеќе од тврд орев буквално за секој противник…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.