ФОТО НА ДЕНОТ: Забрана се створи, а никој не збори дека „Филип втори“ гори - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: Забрана се створи, а никој не збори дека „Филип втори“ гори

ФОТО НА ДЕНОТ: Забрана се створи, а никој не збори дека „Филип втори“ гори

Навивачите на Куманово, популарните „Кумани“ имаа причина за радост откако нивните миленици остварија огромна победа на гостувањето против МЗТ Скопје и поведоа со 1-0 во финалната серија од плејофот. Своја заслуга имаат и самите фанови, кои не престанаа да ги бодрат своите миленици ни при двоцифрената негатива, за на крајот заедно да се радуваат.

„Кумани“ истакнаа и неколку интересни транспаренти, од кои би го издвоиле оној со јасна порака за нивните „забрани за гостувања“:

Најавено гостовање одма забрана се створи, а никој не збори како Филип втори гори“ – порачаа кумановските навивачи од салата „Јане Сандански“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.