ФОТО НА ДЕНОТ: За младите - „тепачка“, за старите - „греотичка“! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: За младите – „тепачка“, за старите – „греотичка“!

ФОТО НА ДЕНОТ: За младите – „тепачка“, за старите – „греотичка“!

Резултатите красат, резултатите гнасат. Веројатно така може да се опише желбата на македонскиот фудбалски вљубеник во моментов да ги следи соодветните репрезентативни настапи.

За младате денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски“ имаше желба и повеќе од што овозможуваше единствената трибина да се следат хероите, додека на „Телеком арената“ во моментов, на пет минути пред почетокот на пријателскиот натпревар меѓу сениорските репрезентации на Македонија и на Белорусија, публика за „плачење“. Единствено во употреба е пуштена Јужната трибина, поради реконструкцијата на делот од Северната, а таму едвај можеби 500 гледачи…

телеком арена

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.