ФОТО НА ДЕНОТ: ЦПБ со почит за Виктор Јосифовски  Хард - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: ЦПБ со почит за Виктор Јосифовски  Хард

ФОТО НА ДЕНОТ:  ЦПБ со почит за Виктор Јосифовски  Хард

Навивачите на Работнички „Сити Пак Бојс“ го оставија ривалството настрана за да му оддадат почит на прерано починатиот навивач на МЗТ Скопје, Виктор Јосифовски – Хард. На самиот п0четок на дербито навивачите на Работнички го скандираа неговото име, а на трибината каде вообичаено се „Фемили Аеродром“ (и денеска беше празна) можеше да се забележи транспарент во чест на навивачот на МЗТ Скопје кој почина пред три години на денешен ден.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.