ФОТО НА ДЕНОТ: Станиќ во „Јане Сандански“, следи ли трансфер во Вардар? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: Станиќ во „Јане Сандански“, следи ли трансфер во Вардар?

Дарко Станиќ не беше дел од тимот на Металург за гостувањето во Белорусија, па српскиот голман го искористи слободното време и се најде во свечената ложа на „Јане Сандански“, меѓу навивачите и членовите на управата на ривалот Вардар.

Само за потсетување, Станиќ пред една година беше поврзуван со трансфер во Вардар, но тогаш Металург не даде зелено светло за трансферот.

Дали можеби сега ситуацијата ќе биде поинаква?

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.