ФОТО НА ДЕНОТ: Ројс по седум години „фалц“ доби возачка дозвола - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: Ројс по седум години „фалц“ доби возачка дозвола

ФОТО НА ДЕНОТ: Ројс по седум години „фалц“ доби возачка дозвола

Марко Ројс доби возачка дозвола. Тоа вообичаено не би била којзнае каква вест, но мора да се истакне дека германскиот репрезентативец цели седум години возеше низ оваа земја со фалсификувани документи.

Во овој период тој неколку пати беше казнуван, плати илјадници евра, за на крајот конечно да добие дозвола за возење.

Многу сум среќен што го затворив ова поглавје во животот“ – истакна Ројс.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.