ФОТО НА ДЕНОТ: Робин „Супермен“ ван Перси - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: Робин „Супермен“ ван Перси

Робин ван Перси се небесен скок и прекрасен погодок со глава го постигна израмнувачкиот погодок за Холандија на мечот со Шпанија, иницирајќи го големиот пресврт и убедливиот триумф над светскиот првак. Атрактивноста на овој потег придонесе Ван Перси од неколку медиуми ширум Европа да го добие прекарот „Супермен“, а на твитер веќе се појавија фотомонтажи од неговиот скок „од птичја перспектива“ – високо над Рио де Жанеиро.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.