ФОТО НА ДЕНОТ: Не ме оставајте сам - Всушност, кој „будала“ би навивал за ваков МЗТ!? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: Не ме оставајте сам – Всушност, кој „будала“ би навивал за ваков МЗТ!?

ФОТО НА ДЕНОТ: Не ме оставајте сам – Всушност, кој „будала“ би навивал за ваков МЗТ!?

Нова тажна слика од салата „Јане Сандански“ оваа сезона кога се во прашање настапите на МЗТ Скопје во АБА лигата. Тажна слика на паркетот, која се пренесе и на трибините во денешниот пораз од 68-77 од Игокеа.

Главно празните трибини доволно зборуваат за моќта колку овој МЗТ Скопје може да привлече свои навивачи. Доволно зборуваат и дека се помала е надежта дека на вистински начин, барем онака чисто за себе, „металците“ може да ја спасат сезоната!

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.