ФОТО НА ДЕНОТ: Навивачот Лино на трибина - Металург никогаш послаб! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: Навивачот Лино на трибина – Металург никогаш послаб!

ФОТО НА ДЕНОТ: Навивачот Лино на трибина – Металург никогаш послаб!

Тренерот само на хартија на Металург, Лино Червар од трибините го бодреше својот тим на денешниот натпревар од Лигата на шампионите против Мотор Запорожје во Скопје.

Но, хрватскиот селектор очигледно немаше што многу да види од „неговиот“ Металург кој беше никогаш послаб сезонава на европската сцена!

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.