ФОТО НА ДЕНОТ: На победата не и се гледа во заби - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: На победата не и се гледа во заби

ФОТО НА ДЕНОТ: На победата не и се гледа во заби

Александар Коларов одлично си ја заврши работата на градското дерби во Манчестер, а српскиот бек по натпреварот обелодени дека триумфот го платил… со еден заб, објавувајќи фотографија со резервниот голман Кавалјеро.

Сепак, на победата не и се гледа во заби, а најважно за Коларов е што Сити по четири одиграни кола во Премиер-лигата има максимални 12 бода.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.