ФОТО НА ДЕНОТ: Комитската пасија не беше доволна - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: Комитската пасија не беше доволна

ФОТО НА ДЕНОТ: Комитската пасија не беше доволна

Вардар загуби од Веспрем, но македонските фанови покажаа зошто „Јане Сандански“ важи за една од најжешките ракометни сали во Европа. „Комити“ беа во елемент и заедно со останатите навивачи содадоа фантастична атмосфера, но комитската пасија овојпат не беше доволна за да се стигне до позитивен резултат, бидејќи ракометарите потфрлија на теренот.

Па желбата за Ф4 во Келн за само шеесет минути игра на теренот во „Јане Сандански“ се претвори во далечен сон.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.