ФОТО НА ДЕНОТ: Кој е овој до Душебајев... аууу Македа - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: Кој е овој до Душебајев… аууу Македа

ФОТО НА ДЕНОТ: Кој е овој до Душебајев… аууу Македа

Алекс Душебајев се пофали со фотографија со свој соиграч од Вардар. На прв поглед се чини дека е нов член на „црвено-црните“, но кога подобро ќе погледнете подобр0 – станува збор за Хорхе Македа. Десниот бек уште од доаѓањето во Скопје дојде „брадосан“, за пред утрешниот дуел со Горење да се „пофали“ со новиот имиџ.

Се навикнувам на новиот изглед на Македа. Ќе може да игра и за младинците“ – се пошегува Душебајев преку својот твитер-профил со сонародникот од Вардар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.