ФОТО НА ДЕНОТ: И јас сакам да се сретнам со Меси - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: И јас сакам да се сретнам со Меси

ФОТО НА ДЕНОТ: И јас сакам да се сретнам со Меси

На малиот Муртаза му се исполни сонот да се сретне со Лионел Меси откако пред речиси цела година се појави фотографија од детето во импровизиран дрес на аргентинскиот ас  од најлонски ќесиња.

Светските медиуми ја проследија средбата на Муртаза со фудбалерот на Барселона, но и му дадоа идеја на овој постар човек – и тој да си ја проба среќата да го запознае Меси. Тешко дека ќе му успее, но ништо не го чинеше да се обиде…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.