ФОТО: Голи спортистки за ESPN - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО: Голи спортистки за ESPN

Телевизискиот канал ESPN и оваа година го промовираше Body Issue 2011 магазинот во кој традиционално преку голи фотографии на врвни светски спортисти се настапува во кампања за промоција на здрав живот.

 

„Во здраво тело – здрав дух“ е годинашнава кампања на ESPN. За првпат пред фотоапаратите се одлучи гола да позира и руската тенисерка Вера Звонарева.

 

„Кога прв пат ми стигна понудата размислував, но потоа видов дека тоа било многу полесно од што очекував“ – рече Звонарева.

На календарот за Body Issue 2011 магазинот ќе бидат и руската гимнастичарка Алисија Сакрамоне, голферката Белен Мозо, австралиската сурферка Стефани Гилмор, и уште осум спортистки… 

 

ВЕРА ЗВОНАРЕВА

 

БЕЛЕН МОЗО

 

АЛИСИЈА САКРАМОНЕ

 

СТЕФАНИ ГИЛМОР

 

………….

 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.