ФОТО: Федерер и Вавринка се смирија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО: Федерер и Вавринка се смирија

Тензијата меѓу Роже Федерер и Станислас Вавринка дефинитивно е надмината откако двајцата најдобри швајцарски тенисери се фотографираа со своите репрезентативни колеги во пресрет на финалето од Дејвис-купот што е на програмата претстојниот викенд. Последните информации говорат дека и Федерер се чувствува се подобро по повредата на грбот, па второрангираниот светски тенисер би требало да ја предводи Швајцарија на дуелот со Франција, што од петок до недела ќе се игра во Лил.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.