Федерер и Надал се тркаат на Фејсбук и на Твитер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Федерер и Надал се тркаат на Фејсбук и на Твитер

Швајцарецот Роже Федерер е убедливо најпопуларниот тенисер на социјалната мрежа Фејсбук со преку 10 милиони фанови, а Рафаел Надал го претрка на Твитер. Новак Ѓоковиќ, иако во моментов е најдобар на АТП листата на професионалните тенисери во светот, сепак, се уште не може да се носи со популарноста што во светот ја уживаат Роже и Рафа.
 
 
„Дефинитивно ја чувствувам поддршката што ми ја даваат моите фанови, преку Фејсбук и Твитер“, изјави Роже Федерер, кој овие денови ја помина бројката од 10 милиони фанови на својата Фејсбук страница. Секако, тој има активен профил и на Фејсбук, но таму пред него е Рафаел Надал, со вкупно 1,6 милиони приврзаници и пријатели.
 
 
На сервис е Новак Ѓоковиќ…   

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.