ФА Kуп: Ливерпул го пречекува ВБА, Јунајтед против четвртoлигаш - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФА Kуп: Ливерпул го пречекува ВБА, Јунајтед против четвртoлигаш

ФА Kуп: Ливерпул го пречекува ВБА, Јунајтед против четвртoлигаш

Познати се сите парови за 1/16 финалната фаза во ФА купот на Англија, откако денешната ждрепка им беше наклонета на фаворитите, кои се избегнаа меѓусебно. Ливерпул на свој терен ќе го пречека Вест Бромвич Албион, додека Жозе Мурињо и неговите „црвени ѓаволи“ ќе имаат лесна задача против четвртолигашот Јеовил.

Манчестер сити го чека подобриот од пресметката меѓу Кардиф и Мансилд, додека минатогодишниот финалист Челси ќе бара победа при реванш средбата со Норвич на „Стемфорд бриџ“ за да се пресмета со Њукасл во следната рунда.

1/16 финални средби во ФА купот:

Ливерпул – ВБА

Петерборо – Флитвуд/Лестер

Хадерсфилд – Бирмингем

Нотс каунти – Вулверемптон/Свонси

Јеовил – Манчестер јунајтед

Карлисл/Шефилд венздеј – Стивенеџ/Ридинг

Кардиф/Мансфилд – Манчестер сити

МК Донс – Ковентри

Милвол – Рочдејл

Саутемптон – Вотфорд

Мидлзбро – Брајтон/Кристал палас

Бурнемаут/Виган – Шрубери/Вест хем

Хал – Нотингем форест

Њупорт – Тотенхем

Норвич/Челси – Њукасл

Шефилд јунајтед – Престон

Натпреварите ќе се одиграат во периодот од 26 до 29 јануари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.