ФА Куп: Барнли поведе колку за да ги налути „граѓаните“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФА Куп: Барнли поведе колку за да ги налути „граѓаните“

ФА Куп: Барнли поведе колку за да ги налути „граѓаните“

Манчестер сити без поголеми проблеми се пласираше во четвртата рунда натпревари од ФА Купот откако во 3. коло славеше убедливо со 4-1 против Барнли.

Барнли поведе со голот на Барнс во 25. минута, за да во второто полувреме следи тотален пресврт. Со головите на Агуеро во 56. и во 58. минута, потоа на Сане во 71. минута и Силва во 82. минута, „граѓаните“ дојдоа до победата.
Пласман во следната рунда натпревари од ФА Купот обезбедија и Мидлсборо кој беше подобар од Сандерленд победувајќи со 2-0, потоа ВБА кој славеше на гостувањето против Ексетер со 0-2, но и Бирмингем, Хал, Питерборо, Хадерсфилд, Шефилд јунајтед, Нотс Каунти, Саутемптон, Милвол, Њукасл, Ватфорд, Престон и Јеовил.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.