Ева Лонгорија ќари нов НБА кошаркар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ева Лонгорија ќари нов НБА кошаркар

Познатата актерка Ева Лонгорија која се прослави во улогата на „очајна домаќинка“ откако се разведе од Тони Паркер повторно е во врска со кошаркар, и тоа членот на ЛА лејкерс, Мет Барнс. Папараците ги „уловиле“ како се бакнуваат на аеродромот во Лос Анџелес, по што Барнс влегол во автомобилот на Лонгорија и тие се упатиле кон нејзината куќа. Според „Дејли Меил“, Лонгорија и Барнс се запознале пред еден месец на забава во Лос Анџелес и не се одвојуваат еден од друг.
 
 
И двајцата се „несреќни“ во љубовта од порано. Мет Барнс неодамна ја раскина петгодишната врска со Глорија Говен со која има и две деца, а Ева Лонгорија по разводот со Тони Паркер утеха бараше во Едуард, братот на Пенелопе Круз.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.