Ето дебитираше со гол за Анжи - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ето дебитираше со гол за Анжи

Најплатениот фудбалер на светот, Самуел Ето, уште на својот прв меч за тимот на Анжи ги покажа своите голгетерски способности. Камерунскиот интернационалец дебитираше со гол за рускиот прволигаш, кој пред неколку дена му плат 26 милиони евра на Интер за да го доведе Ето во своите редови. Напаѓачот потоа потпиша тригодишен договор за плата од неверојатни 20,5 милиони евра по сезона, но веднаш почна да ја оправдува инвестицијата. 

 

Ето успеа да се запише во листата на стрелци на натпреварот на неговиот тим против Ростов, постигнувајќи го израмнувачкиот погодок на десетина минути до крајот на мечот. Сепак, Камерунецот не беше задоволен бидејќи средбата на која Анжи важеше за голем фаворит за освојување на трите бода.

 

Требаше да победиме, премногу наивно примивме гол и тоа е причината поради која се враќаме дома со еден, наместо со три бода. Грешките се составен дел од фудбалот, но ние ќе се обидеме да ги минимизираме нашите“ – изјави Ето.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.