Ејупи продолжува во шампиoнот на Албанија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ејупи продолжува во шампиoнот на Албанија

Најдобриот
голгетер на Шкендија од изминатава сезона и поранешен наш младински
репрезентативец, Музафер Ејупи следната сезона ќе го носи дресот на албанскиот
шампион, Скендербег од Корча.

 

Ејупи меѓу
неколкуте квалитетни понуди од Балканот на крајот се одлучи да ја прифати онаа
која доаѓа од најдобрата екипа од Албанија која во 2.квалификациско коло за
Лигата на шампионите ја очекува настап против азербејџанскиот Нефчи.

 

„Ја
прифатив оваа понуда затоа што доаѓам во клуб со големи амбиции кој следната
сезона ќе ја брани титулата во Албанија. Верувам дека може да бидам и најдобар
стрелец во албанското првенство“
– истакна
Ејупи по денешното потпишување на договорот со Скендербег.

 

Ејупи
изминатава сезона ја заврши со 19 гола, како втор стрелец во македонската Прва
лига, со три погодоци помалку од Јован Костовски од Вардар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.