Два меча суспензија за Перишиќ и за Икарди - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Два меча суспензија за Перишиќ и за Икарди

Два меча суспензија за Перишиќ и за Икарди

Шампионот Јувентус го доби синоќешното дерби против Интер (1-0), благодарение на одличниот погодок на Хуан Квадрадо. Целиот натпревар беше исполнет со тензии, а најдебелиот крај го извлекоа играчите на Интер, Иван Перишиќ и Мауро Икарди, кои заработија суспензии од по два меча.

Хрватскиот фудбалер заработи црвен картон во продолжението од натпреварот, додека пак Икарди упати погрдни зборови кон главниот арбитар на мечот, Никола Рицоли. Икарди, исто така ќе треба да плати парична казна од 10 илјади евра, поради тоа што по завршниот свиреж ја шутна топката кон Рицоли, за малку промашувајќи ја главата на главниот судија.

Тоа значи дека, тимот на Стефано Пиоли ќе биде без услугите на овие фудбалери за натпреварите против Емполи на домашен терен и на гостувањето кај Болоња.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.